Aktualności

Wigilia Bożego Narodzenia

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA 2015

Dzień Wigilii to czas kończący przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwanie duchowe na narodziny Dzieciątka Jezus. W naszym domu w oczekiwaniu na ten uroczysty dzień przygotowywaliśmy jasełka, ubieraliśmy choinki, układaliśmy menu na świąteczny czas, robiliśmy zakupy.

24 grudnia 2015r. o godz. 12 przedstawiciele naszego domu wraz z Panem Dyrektorem uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym, które miało miejsce przy Urzędzie Gminy w Białowieży. Było to pierwsze spotkanie w działalności gminy. Licznie przybyli mieszkańcy i turyści mogli spróbować wigilijnych potraw przygotowanych przez białowieskie restauracje.

  

 

 

Kolacja wigilijna w naszym domu rozpoczęła się o godz. 14 jasełkami w wykonaniu grupy teatralnej Rokitnica pt. „ Żeby człowiek był człowiekiem”. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Hajnowskiego Pan Mirosław Romaniuk. Świątecznej modlitwy i błogosławieństwa udzielili Kapelani. Dzieląc się opłatkiem i prosforą składaliśmy życzenia. Wieczerza wigilijna przebiegała w miłej i radosnej atmosferze ,wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie wszyscy podopieczni otrzymali prezenty.

 

   

 

  

 

  

 

  

 

 

 

Lokalizacja DPS

    


Szablon_DPS szablon Joomla 2.5