II Spotkanie Kolędnicze

W dniu 24.I.2013 r w Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży miała miejsce uroczystość- II Spotkanie Kolędnicze Domów Pomocy Społecznej.

Spotkanie z kolędą to spotkanie służące przede wszystkim popularyzacji tradycji bożonarodzeniowego kolędowania,umożliwiające prezentację dorobku artystycznego zespołów,ich konfrontacje i wymianę doświadczeń.

 

Spotkanie to utwierdziło w przekonaniu jak silna jest tradycja kolędowania, jak wielka jest potrzeba wspólnego spotykania się. Dla osób niepełnosprawnych wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i stanowi bardzo szczególną okazję do zaprezentowania talentu :wokalnego ,instrumentalnego i teatralnego.

Na II Spotkaniu Kolędniczym zaprezentowało się 7 zespołów.

Jako pierwszy wystąpil; zespół z Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy z jasełkami, które przeniosły  nas w biblijne czasy. Następnie wystąpił zespół z Domu Pomocy Społecznej w Łomży.Dziewczyny grając na instrumentach i śpiewając znane kolędy zachęciły publiczność do wspólnego kolędowania. Wspólne kolędowanie przedłużyła kolejna grupa , która zaśpiewała kolędy tym razem z Domu Pomocy Społecznej w Czerewkach. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hajnówce zaprezentowały wielokulturowość regionu wykonując kolędy katolickie i prawosławne.

Jasełka na wesoło przedstawiła grupa z Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach,  w których rej wiodły dwa urocze diabełki. Przyszedł czas na anioły i pozostałych uczestników jasełek ,które przedstawiła grupa kolędnicza z Domu Pomocy Społecznej w Brańsku.

Kolędowanie zakończyła Grupa Teatralna „Rokitnica” w montażu słowno-muzycznym pt. Gdzie jest nasze Betlejem?

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki żubra,dyplomy i słodycze.

Zabawa karnawałowa dopełniła całości naszego spotkania.

 

 

 


Szablon_DPS szablon Joomla 2.5