Oferta zamieszkania wypoczynku

Dom Pomocy Społecznej „ROKITNIK” w Białowieży zaprasza do korzystania z pobytu w Białowieży na turnusach rehabilitacyjnych.
Ośrodek mieści się w pięcio-kondygnacyjnym budynku wyposażonym w windy osobowe. Znajdują się w nim: gabinety lekarskie wraz z wymaganym wyposażeniem, stołówka, gabinety rehabilitacyjne, sala gimnastyczna, sala do prowadzenia szkoleń, biblioteka, kaplica, kawiarnia, salon myśliwski, sauna, jakuzzi, pomieszczenia do terapii zajęciowej oraz pokoje mieszkalne. Ogółem ośrodek dysponuje 30 miejscami noclegowymi: 8 pokoi 2 osobowych z łazienką i aneksem kuchennym na 2 pokoje; 1 pokój 2-osobowy z łazienką; 6 pokoi 2-osobowych ze wspólną łazienką i kuchnią na 3 pokoje. Pokoje mieszkalne wyposażone są w tapczany jednoosobowe, lub sofy, fotele, szafki nocne wraz z lampkami, stoliki, szafy ubraniowe, krzesła, sprzęt RTV; wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Łazienki wyposażone są w sedes, kabinę natryskową z krzesełkiem, umywalkę, lustro, pojemniki na mydło i papier toaletowy oraz odpowiednie oświetlenie: wentylacja grawitacyjna i mechaniczna; wszystkie łazienki są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

    

Ośrodek, dzięki swojemu wyposażeniu i położeniu w atrakcyjnej pod względem turystycznym i wypoczynkowym miejscowości – na obrzeżu Polany Białowieskiej w odległości 100 m od ściany Puszczy, może zapewnić osobom niepełnosprawnym bardzo dobre warunki pobytu dostosowane do rodzaju i stopnia niepełnosprawności; dojazd z Hajnówki do ośrodka po asfaltowej drodze zapewnia komunikacja PKS, prywatni przewoźnicy lub własny transport DPS; na terenie ośrodka znajduje się również parking dla samochodów osobowych. Proponujemy aktywne formy rehabilitacji, zajęcia ogólnousprawniające (indywiualne i grupowe). Posiadamy doskonałe wyposażenie w sprzęt i aparaturę do wykonywania zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i hydroterapii; zwiedzanie okolicy po ścieżkach rowerowych. Do dyspozycji uczestników turnusów jest przydomowy teren rekreacyjny z altankami, stolikami, miejscem na grill i ognisko, oczkami wodnymi. W sąsiedztwie jest ujeżdżalnia jeździecka i korty tenisowe. 

    

Zapewniamy także inne atrakcje (spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki do rezerwatu przyrody, żubrów, „Szlakiem Dębów Królewskich”, kulig zimową porą, przejazd "Ekspresem Białowieskim".
W ramach 2 tygodniowego pobytu proponujemy:
 1.  Całodzienne wyżywienie (turnus zaczyna się i kończy obiadem). Posiłki wydawane są w 2 godzinnym przedziale czasowym - możliwość indywidualnego ustalenia pory ich spożywania. Uwzględniane są diety.
 2.  Całodobową opiekę pielęgniarską.
 3.  Program rozrywkowo-turystyczny.
 4.  2 zabiegi lecznicze (od poniedziałku do piątku) z pośród niżej wymienionego zakresu. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych zabiegów leczniczych.
 5.  Opiekunowi oferujemy 1 zabieg leczniczy gratis.
 6.  Zakwaterowanie w pokojach hotelowych naszego Domu.

    

Zakres zabiegów w turnusie rechabilitacyjnym
ELEKTROLECZNICTWO I ŚWIATŁOLECZNICTWO
 1.  Laseroterapia
 2.  Magnetoterapia
 3.  Galwanizacja i jontoforeza
 4.  Tonaliza
 5.  Ultradźwięki
 6.  Sollux
 7.  Bioptron
 8.  Prądy diadynamiczne/DD/

Wskazania tych zabiegów: zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, nerwobóle, zespoły naczyniowe, zapalenia okołostawowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, stany po urazach stawów i mięśni, ścięgien, porażenia obwodowe nerwu twarzowego, półpasiec, opryszczka, odmroziny, obrzęki na tle zaburzeń odżywczych, zaniki mięśniowe z niedoczynności, bóle poamputacyjne, owrzodzenia podudzi, blizny i przykurcze bliznowate, osteoporoza wczesna i zaawansowana, depresje, uczulenia, zapalenie zatok, zaburzenia snu.
KINEZYTERAPIA
 1.  Ćwiczenia z obciążeniem.
 2.  Ćwiczenia w odciążeniu. UGUL, rotory, rower treningowy, bieżnia, stepper, Activ-2000.

MASAŻE
 1.  Masaż na fotelu terapeutycznym.
 3.  Masaż wodno-wirowy.

INHALACJE
INNE
 Aerosoloterapia leśna, klimatoterapia (bodźcowe działanie klimatu leśnego).

Warunki otrzymania dofinansowania na turnus rehabilitacyjny:
Dofinansowanie ze środków PFRON mogą otrzymać: 
dzieci, młodzież i osoby powyżej 16 roku życia, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub grupę inwalidzką, bądź rolniczą rentę inwalidzką
W celu otrzymania dofinansowania trzeba zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR), gdzie należy pobrać wymagane druki. Należy pamiętać, że opiekun osoby niepełnosprawnej, na podstawie opinii lekarza we Wniosku kwalifikacyjnym, otrzymuje również dofinansowanie do kosztów pobytu.
Po pozytywnym rozpatrzeniu dokumentów z PCPR-u, decyzję wraz z Wnioskiem lekarskim należy przesłać na nasz adres.

CENA SKIEROWANIA ZAWIERA:


- noclegi, 3 x dziennie wyżywienie, całodobowa opieka pielęgniarska, program rekreacyjno-sportowy organizowany przez instruktora K.O. dobierany w zależności od profilu grupy; w tym m.in. wieczorek przy świecach, ognisko z pieczeniem kiełbasy, spotkanie z ciekawymi ludźmi.
- wycieczka autobusowa po Puszczy Białowieskiej w tym m.in. zwiedzanie Rezerwatu żubrów, Muzeum Przyrodniczego, Szlak Dębów Królewskich, wycieczka autobusowa do Hajnówki – wizyta w Soborze Św. Trójcy, Muzeum Kultury Białoruskiej. (bilety wstępu do obiektów zwiedzanych pokrywają uczestnicy turnusu)
- dwukrotne badania lekarskie oraz 2 zabiegi rehabilitacyjne dziennie wg zaleceń lekarza Domu (z wyłączeniem pierwszego i ostatniego dnia pobytu, niedziel i dni świątecznych) w tym m.in. Inhalacja ultradźwiękowa, Hydroterapia: kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnych, Masaż: masaż leczniczy, masaż wibracyjny – mechaniczny, Kinezyterapia: UGUL, Fizykoterapia: diadynamik, magneto-terapia, ultradźwięki, Światłolecznictwo: laser, sollux czerwony i niebieski, bioptron, Ciepłolecznictwo.
Wachlarz zajęć rozrywkowo-turystycznych

Wycieczki do rezerwatu żubrów, Parku Pałacowego, Szlaku Starych Dębów i inne na życzenie uczestników turnusu. Zwiedzanie Soboru p.w. Świętej Trójcy w Hajnówce. Zwiedzanie Miejsca Mocy. Ognisko z pieczoną kiełbasą i bigosem myśliwskim. Istnieje możliwość skorzystania za dodatkową odpłatnością z kortu tenisowego, jazdy konnej, rowerowej.

Kontakt w sprawie turnusów

Pani Ania Szawkało tel. 85 681-24-24, (0-85) 681-25-08

Lokalizacja DPS

    


Szablon_DPS szablon Joomla 2.5