Aktualności

Artystyczny Piątek

Na zaproszenie Warsztatów Terapii w Hajnówce nasi podopieczni uczestniczyli w Konkursie Poetyckim pt. Zaczarowane strofy.

Udział  wzięło 33 uczestników z rożnych placówek pomocy społecznej.

Spotkanie przebiegało w poetyckiej atmosferze. W repertuarze usłyszeliśmy wiele wierszy i piosenek. W każdej kategorii wyłoniono zwycięzców obdarowanych nagrodami a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.

Nasz dom reprezentowało troje podopiecznych. Pani Maria recytowała autorski wiersz, Pan Leszek wiersz o Ojczyźnie a Pani Emilia zaśpiewała piosenkę Ballada wagonowa  i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Poranne spotkanie z poezja dobiegło końca. A przed nami wyjazd do teatru do Białegostoku. Mieliśmy przyjemność obejrzeć sztukę Ożenek N .Gogola w przekładzie Juliana Tuwima. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. 

„Ożenek” to jedna z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znane dzieło Gogola – obok „Rewizora” i „Martwych dusz”. To pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, traktująca o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo. Bohaterowie używają niewyszukanego, pospolitego języka, posługują się gwarą. Wszystkie postaci są przedstawione w sposób niezwykle realny i tętnią życiem.

Główna bohaterka sztuki, niemłoda już Agafia Tichonowna, za namową swatki, Fiokły, postanawia podnieść swoją pozycję społeczną poprzez właściwy ożenek z przedstawicielem wyższej sfery. Aby zrealizować to małżeństwo z rozsądku, przez mieszczański dom Agafii przewija się korowód kandydatów do jej ręki. Gogolowskie postacie w tej cudownej komedii obyczajowej nakreślone są z mistrzowską przenikliwością oraz potężną dawką humoru i satyry.

Gościnnie  w spektaklu występuje Andrzej Mastalerz.

 

    

      

Lokalizacja DPS

    


Szablon_DPS szablon Joomla 2.5