Aktualności

XI integracyjna spartakiada Domów Pomocy Społecznej Polski Północno -Wschodniej

W dniach 16-17.06.2016r. mieszkańcy i pracownicy naszego Domu uczestniczyli w „XI Integracyjnej Spartakiadzie Domów Pomocy Społecznej Polski Północno-Wschodniej” w Nowej Wsi Ełckiej. W spartakiadzie wzięło udział 20 domów pomocy społecznej. Najliczniejszą grupę stanowili gospodarze ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań” przy DPS w Nowej Wsi Ełckiej, którzy zapewnili fantastyczna atmosferę wśród kibiców zasiadających na trybunach.

 

Uroczystego otwarcia XI Integracyjnej Spartakiadzie Domów Pomocy Społecznej Polski Północno-Wschodniej dokonał dyr. Stanisław Litman. Po cerem oni otwarcia odbył się pokaz grupy Crossfit z Ełku, który zaprezentował pokaz treningu siłowego. Po występie rozpoczęła się część sportową rywalizacji. Wszyscy zawodnicy brali udział w 10 różnych konkurencjach, a mianowicie:

  1. Kopanie piłką nożną do bramki z dwiema butelkami
  2. Podawanie „węża” z piłek
  3. Strzelanie z procy ( duża bo 2 m)
  4. Rzut piłką tenisową do celu
  5. Rzut lotkami do tarczy
  6. Zbijanie butelek piłka lekarską
  7. Rzuty kołkami na stojak
  8. Budowanie wierzy z papieru toaletowego na czas
  9. Przyciąganie piłki lekarskiej
  10. Slalom.

Rywalizacja była zacięta. Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko. Pomimo dużego zmęczenia wszyscy kończyki zawody z uśmiechem na ustach.  Po zakończeniu całości turnieju odbyło się uroczyste wręczenie medali, pucharów i upominków dla każdego Domu. Po oficjalnym zakończeniu spartakiady odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich uczestniczących w rozgrywkach.

    Panu dyrektorowi Litmanowi, organizatorom, sędziom, uczestnikom spartakiady dziękujemy za  wspaniałą atmosferę  i zaproszenie na XI Integracyjną Spartakiadę Domów Pomocy Społecznej Polski Północno-Wschodniej.

   

   

 

   

   

   

             

   

                                         

Lokalizacja DPS

    


Szablon_DPS szablon Joomla 2.5