Aktualności

Kulturalny weekend

Kulturalny weekend za nami. Nasi podopieczni spędzili czas oglądając przedstawienia teatralne i wystawę.

 

 

16.04.2016r w Hajnowskim Domu Kultury mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. "Weekend na wsi" w wykonaniu grupy the M.A.S.K z Bielska Podlaskiego. Spektakl „Weekend na wsi” jest najpoważniejszym projektem grupy teatralnej the M.A.S.K.  Jest to spektakl amatorski a jednocześnie jak najbardziej profesjonalny. Na kolejne grane spektakle przybywają rzesze ludzi, aby zobaczyć niesamowitą francuską komedię Marca Camelottiego, która wystawiana jest w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim. Sztuka została wystawiona także dla Polonii w Brukseli. Spektakl odwiedziło około 300 naszych rodaków w Brukseli.

 Młodzi ludzie dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski, działającego na rzecz rozwoju kultury mają możliwość rozwijania swoich pasji. Pod okiem zawodowego aktora (Mateusz Sacharzewski) od trzech lat pracują nad różnego rodzaju projektami teatralnymi."

17.04.2016r obejrzeliśmy przedstawienie teatralne tym razem w Białowieskim Ośrodku Kultury. Przed publicznością wystąpiła "Rozhulana Tanecznica" działająca przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku w spektaklu "Świeczka zgasła" A. Fredry.

Po przedstawieniu zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć wystawę "Trylogia" z autentycznymi kostiumami i rekwizytami z filmu "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Wiele radości sprawiło przymierzanie nakryć głowy.

Biorąc pod uwagę że rok 2016 jest Rokiem Henryka Sienkiewicza spotkanie z pisarzem mamy rozpoczęte :)    

 

  

 

 

 

  

   

Lokalizacja DPS

    


Szablon_DPS szablon Joomla 2.5